1. Home
  2. Aktualności
  3. Wymiana rozrządu na łańcuchu w samochodzie osobowym
Wymiana rozrządu na łańcuchu

Wymiana rozrządu na łańcuchu w samochodzie osobowym

 

  1. Przygotowanie i diagnoza: Przed przystąpieniem do wymiany rozrządu, konieczne jest przeprowadzenie dokładnej diagnozy. Na początek należy sprawdzić stan łańcucha rozrządu oraz jego naciągacza. Używając stetoskopu mechanika, można usłyszeć ewentualne niepokojące dźwięki, które mogą świadczyć o nadchodzącej awarii. Po wstępnej diagnozie, przygotowujemy miejsce pracy oraz niezbędne narzędzia, takie jak klucze, wyciągacze oraz blokady do wałów korbowych i rozrządu.
  2. Demontaż elementów: Następnym krokiem jest demontaż osłony łańcuchów, co w wielu modelach samochodów wymaga wcześniejszego zdemontowania wielu innych elementów, takich jak na przykład alternator czy pompa wody. W niektórych przypadkach konieczne może być również zdjęcie miski olejowej, aby uzyskać dostęp do dolnej części łańcucha. Po zdemontowaniu osłon, sprawdzamy stan prowadnic oraz naciągacza łańcucha. Jeśli są one znacząco zużyte, również je wymieniamy.
  3. Wymiana łańcucha: Zaczynamy od ustalenia prawidłowego położenia wału korbowego oraz wałków rozrządu. Używając specjalnych blokad, ustalamy je w odpowiednich pozycjach. Następnie demontujemy stary łańcuch, starając się nie przestawić żadnego z wałków. Po zdjęciu zużytego łańcucha, montujemy nowy, pilnując, by wszystkie oznaczenia na łańcuchu i kołach zębatych zgadzały się z wytycznymi producenta. W przypadku wymiany naciągacza czy prowadnic, montujemy je zgodnie z instrukcją.
  4. Montaż i kontrola: Po zamontowaniu nowego łańcucha oraz ewentualnie innych elementów, składamy wszystko w odwrotnej kolejności. Po zmontowaniu wszystkich elementów, przeprowadzamy kontrolę wizualną, aby upewnić się, że wszystkie części są na swoim miejscu i zostały zamontowane poprawnie. Następnie uruchamiamy silnik i obserwujemy jego pracę. Jeśli pracuje on płynnie i nie słychać niepokojących dźwięków, oznacza to, że wymiana została przeprowadzona prawidłowo.
Wymiana rozrządu na łańcuchu2

Adres:

Uczniowska 50

80-530 Gdańsk

Zadzwoń do nas:

+48 504 076 076

E-mail:

biuro@vueltacars.pl