1. Home
  2. Oferta
  3. Mechanika pojazdowa
  4. Wymiana oleju i filtrów oleju

Wymiana oleju i filtrów oleju

Wymiana oleju i filtrów oleju

Wymiana oleju oraz filtrów silnika i skrzyni biegów (automatycznej, manualnej, bezstopniowej) to kluczowy aspekt utrzymania żywotności silnika i przekładni oraz optymalnych kosztów eksploatacji samochodu. Olej oprócz smarowania i chłodzenia, chroni układ przed korozjami, pomaga tłumić drgania oraz ogranicza zużywanie się podzespołów silnika i skrzyni. Wraz z przebiegiem kilometrów każdy olej ulega naturalnej degradacji i zanieczyszczeniu, co wpływa na jego właściwości smarujące oraz chłodzące. W trakcie użytkowania samochodu w oleju pojawiają się drobinki metalu i zanieczyszczeń, a cały układ traci przez to swoje parametry pracy. Dlatego tak ważne jest systematyczne wymienianie oleju, zawsze trzymając się zaleceń producenta.

 

Zużycie dotyczy nawet najdroższych olejów, które regularnie co 20-30 tysięcy kilometrów podlegają procesom starzenia. W samochodach kilkunasto- lub kilkudziesięcioletnich czy też intensywnie eksploatowanych w trudnych warunkach środowiskowych czy atmosferycznych, zużycie oleju i filtrów następuje szybciej, nawet po 10 tysiącach kilometrów.

 

Warsztat samochodowy Vuelta Cars korzysta wyłącznie ze sprawdzonych produktów (olejów i filtrów) wiodących światowych producentów. W asortymencie posiadamy oleje mineralne, syntetyczne oraz półsyntetyczne (Castrol, Mobil, Shell) o wysokich właściwościach smarnych.

 

Oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie doboru oleju do modelu samochodu, ale także do specyfiki eksploatacji pojazdu przez danego właściciela. Dóbr oleju zawsze zgodny z rodzajem silnika oraz przekładni w samochodzie. Obsługujemy wszystkie rodzaje pojazdów: pojazdy osobowe, dostawcze i auta sportowe. Dzięki bogatemu zapleczu olejów oraz filtrów oferujemy zawsze konkurencyjne ceny w porównaniu z innymi warsztatami samochodowymi w Gdańsku. Do tego istnieje możliwość wymiany oleju oraz filtrów przywiezionych przez klienta.

 

Pamiętaj, wymiana oleju to nie tylko konieczność techniczna, ale także korzyść finansowa. Regularne wymiany oleju pozwalają na zmniejszenie zużycia paliwa, a także zmniejszenie kosztów napraw silnika i przekładni w przyszłości.

 

Nasz zespół doświadczonych mechaników zapewni Ci kompleksową obsługę i szybką wymianę oleju nawet „od ręki”. Całość usługi jest realizowana w ok. 30-60 minut. Skontaktuj się z nami i umów się na wymianę oleju w szybkim i wygodnym dla Ciebie terminie. Jeśli nie masz pewności jaki olej będzie najlepszy dla Twojego samochodu, zgłoś się do nas i skorzystaj z fachowej porady specjalistów Vuelta Cars.

Zadzwoń do nas

Zaufaj profesjonalistom!

Sprawdź ofertę

Adres:

Uczniowska 50

80-530 Gdańsk

Zadzwoń do nas:

+48 504 076 076

E-mail:

biuro@vueltacars.pl