1. Home
  2. Oferta
  3. Mechanika pojazdowa
  4. Regeneracja turbosprężarki i czyszczenie układu turbodoładowania

Regeneracja turbosprężarki i czyszczenie układu turbodoładowania

Regeneracja turbosprężarki i czyszczenie układu turbodoładowania

Zajmujemy się kompleksową regeneracją i naprawami turbosprężarek. Obsługujemy wszystkie modele samochodów osobowych oraz dostawczych do 3,5 tony. Posiadamy nowoczesny zakład diagnostyczny i mechanikę samochodową w dzielnicy Letnica w Gdańsku. Każdą naprawę rozpoczyna drobiazgowa diagnostyka komputerowa, a także sprawdzenie układu dolotowego, aby jak najprecyzyjniej wskazać możliwe przyczyny usterki. Diagnostyka i testy odbywają się na profesjonalnych maszynach: wyważarkach oraz szybkoobrotowych doważarkach, a także Turbo Testerach do diagnostyki sterowników i ustawiania zmiennej geometrii VNT. Drobiazgowa diagnostyka uszkodzeń, ale także przyczyn powstania awarii pozwala na uniknięcie kolejnej problemów w przyszłości.


Do podstawowych przyczyn awarii turbosprężarek zaliczamy m.in.: zniszczenie łożyska oporowego lub łożyska ślizgowego, porysowanie czopu wałka, uszkodzenie wirnika lub łopat koła kompresji przez elementy z zewnątrz (ciała obce), pękniecie kolektora wydechowego w wyniku zbyt wysokiej temperatury spalin lub wytarcia i odbarwienia komponentów turbospreżarki wskutek obniżonych parametrów smarowania.

 

Usługa regeneracji turbosprężarki obejmuje: demontaż turbosprężarki, mycie, czyszczenie oraz piaskowanie elementów turbosprężarki, ocenę uszkodzeń i pomiary zalecane do wykonania przez producenta, wymianę uszkodzonych części, wyważanie i testy szczelności, doważanie rdzenia turbosprężarki, finalny montaż całego układu i regulację ciśnienia doładowania. Każda naprawiona u nas turbosprężarka objęta jest 12 miesięczną gwarancją bez limitu kilometrów.

 

Realizujemy także usługi czyszczenia turbosprężarek w sytuacjach gdy nie jest potrzebna pełna usługa regeneracji, np. gdy turbosprężarka tzw. „przeładowuje”, a samochód przełącza się na działanie w trybie awaryjnym. Dotyczy to głównie klientów, którzy posiadają samochody z turbinami ze zmienną geometrią łopatek VNT. W takiej sytuacji często wystarczy wyczyścić mechanizm z zanieczyszczeń i opiłków.


Oferujemy usługi oraz cześć wiodących producentów w atrakcyjnych cenach, a także szybkie terminy realizacji prac. Zapraszamy do naszego warsztatu samochodowego byś miał pewność, że Twoim autem zajmują się doświadczeni i godni zaufania fachowcy. Umów termin spotkania lub po prostu przyjedź do nas. Nasze doświadczenie oraz specjalistyczna wiedza oraz sprzęt sprawiają, że każdy klient wyjeżdża od nas zadowolony, a dobrymi opiniami dzieli dalej! Vuelta Cars Gdańsk to gwarancja profesjonalnie zrealizowanej naprawy o najwyższych parametrach wytrzymałości.

 

Zadzwoń do nas

Zaufaj profesjonalistom!

Sprawdź ofertę

Adres:

Uczniowska 50

80-530 Gdańsk

Zadzwoń do nas:

+48 504 076 076

E-mail:

biuro@vueltacars.pl