1. Home
  2. Oferta
  3. Mechanika pojazdowa
  4. Regeneracja i naprawa skrzyni biegów

Regeneracja i naprawa skrzyni biegów

Regeneracja i naprawa skrzyni biegów

Eksploatacja skrzyni z czasem może doprowadzić do jej nieprawidłowego działania oraz pojawienia się charakterystycznych dźwięków czy innych objawów, takich jak blokowanie się zmiany biegu czy konieczność użycia zbyt dużej siły podczas zmiany biegu. Objawy te od razu są wyłapywane przez stałego użytkownika pojazdu i jeśli je zauważysz, powinieneś od razu udać się do warsztatu samochodowego. Manualna skrzynia biegów problemy z działaniem może zacząć objawiać po ok. 150-200 tysiącach kilometrów, chyba że dojdzie do jej mechanicznego uszkodzenia lub ukrytej wady konstrukcyjnej. Z kolei w skrzyniach automatycznych, choć z reguły są one mniej awaryjne, może dojść do awarii m.in. hydraulicznych elektrozaworów, biegu wstecznego czy też kosza sprzęgła.

 

Jakie objawy towarzyszą uszkodzonej skrzyni biegów:

  • trudności z wrzuceniem biegu,
  • dziwne dźwięki, zgrzyty i chrobotanie podczas jazdy,
  • wycieki płynu pod samochodem w miejscu parkowania (zmniejszenie poziomu płynu w skrzyni biegów),
  • wyskakujący bieg w trakcie jazdy,
  • szarpnięcia w trakcie jazdy.

 

Regeneracja i naprawa skrzyni biegów manualnych oraz automatycznych to proces, który ma na celu przywrócenie im optymalnej sprawności oraz zapewnienie długiej bezawaryjności, przy możliwym jak najmniejszym koszcie naprawy. W naszym warsztacie wykonujemy regeneracje skrzyń biegów wszystkich marek i modeli samochodów, zarówno osobowych, dostawczych do 3,5 tony, jak i samochodów sportowych. Dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi oraz wykorzystaniu specjalistycznej wiedzy, jesteśmy w stanie wykryć i naprawić wszelkie usterki w tym m.in.: wymienić uszkodzone koła zębate, wymienić zużyte synchronizatory, wymienić uszkodzone łożyska, zregenerować elementy sprzęgła czy wymienić zużyte półosie i wałki.

 

Jeśli zauważyłeś, że skrzynia biegów w Twoim samochodzie działa nieprawidłowo zgłoś się do Vuelta Cars Letnica. Przeprowadzimy kompleksowy demontaż, diagnostykę oraz przedstawimy najlepszy i najszybszy sposób naprawy. Po demontażu ocenimy stopień zużycia skrzyni i z góry przedstawiamy prognozowane koszty naprawy. Zapewniamy konkurencyjne ceny w Gdańsku oraz gwarancję wytrzymałości i bezawaryjności dla wykonanej usługi na wiele tysięcy kilometrów.

 

Zapraszamy do kontaktu i umówienia wizyty w naszym warsztacie samochodowym. Nasz zespół mechaników z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania i pomoże w kompleksowym doborze najlepszych rozwiązań i napraw dla Twojego samochodu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie naprawy i regeneracji manualnych oraz automatycznych skrzyni biegów. Wybieraj mechaników o najlepszych opiniach na rynku. 

Zadzwoń do nas

Zaufaj profesjonalistom!

Sprawdź ofertę

Adres:

Uczniowska 50

80-530 Gdańsk

Zadzwoń do nas:

+48 504 076 076

E-mail:

biuro@vueltacars.pl